​Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun eşleri Başak Demirtaş ile buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, halen Edirne’de tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'la buluştu.
Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş Bakırköy’de bir restoranda buluştU. Başak Demirtaş, eşini cezaevinde ziyaret ettikten sonra İstanbul’daki buluşmaya Selahattin Demirtaş’ın avukat kız kardeşi Aygün Demirtaş ile katıldı.


Buluşmada Başak Demirtaş’ın doğumgünü kutlamak için pasta da kesildi. Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş’a bir fular hediye etti.

Buluşmanın anlamlı olduğunu belirten Başak Demirtaş, “Biz kadınlar birbirimizi iyi anlayabiliriz. Ama haksızlık ve hukuksuzluğun bu kadar toplumun her kesimine sirayet ettiği bir dönemde, toplumsal kutuplaşmanın bu kadar arttığı bir ortamda politik alanda da bu dayanışmanın, demokrasinin daha da güçlenmesi için gerekli olduğuna inanıyorum. Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların yaşanılan bu zorlukların dayanışmanın büyütülerek aşılacağna inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu da Türkiye’de derin bir kutuplaşma olduğuna dikkat çekerek “Bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarfetmek gerektiğini düşünüyoruz. Aslında daha önce de olabilirdi bu buluşma, belki de o zaman düşünülemedi” diye konuştu.

Selvi Kılıçdaroğluu, Selahattin Demirtaş’a ilişkin “İnsan olarak çok seviyorum, kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hep yüreğimiz kendisiyle. Bunu her fırsatta da ben dile getiriyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu da şunları söyledi:

“Ekrem de ben de onun ilçe başkanlığından beri, siyaset yapan insanların birbirleriyle ailecek tanışmasını önemli buluyoruz. Bu buluşmaların kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım. Bugün bu kadarız ama gelecekte belki masamız genişler, ben genişlemesinden memnuniyet duyarım kendi adıma. Bugün de Başak Hanım’la ve Selahattin Bey’in kızkardeşi ile ilk kez tanışmış oldum. Memnun da oldum. Selvi Hanım’la zaten aynı aileyiz. Başak Hanım’ın birkaç gün önceki doğumgünü buluşmaya da vesile oldu. Bir daha ki doğumgününü umut ederim eşiyle birlikte gönlünce kutlar. Dediğim gibi keşke masamız çok daha genişlese, birbirimizi daha iyi tanısak. Umarım gerçek olur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ