Kılıçdaroğlu: İmamoğlu’na kurulan kumpasın ardında bir bakan var

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu’na kumpas için tutuklu Erkan Karaaslan’a baskı yaptıran kişinin AKP’li bir bakan olduğunu söyledi.

Aydın’da cemaat soruşturması kapsamında tutuklu bulunan iş adamı Erkan Karaaslan’a Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Ekrem İmamoğlu’nu Cemaat ile bağlantışı olduklarına dair ifade vermesi yönünde baskı yapıldığı ortaya çıkmıştı. Karaaslan, mahkemede verdiği ifadesinde; kendisine Ekrem İmamoğlu’na iftira atması için baskı yapıldığını, eğer bu yönde ifade verirse tahliye olacağının söylendiğini ancak kendisinin bunu reddettiğini söylemişti. Karaaslan, cezaevine bir gazeteci getirilerek bu teklifin yapıldığını ardından AKP’li bakanların da devreye girdiğini, sürekli bu baskıya maruz kaldığını ifade etmişti.

FOX’da İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu kumpasın içinde mevcut bir bakanın olduğunu ve Karaaslan’a talimatı veren gazeteciyi hapishaneye bakanın gönderdiğini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ