Kılıçdaroğlu: Ampulü patlatacağız, güneş yeniden doğacak; ilk 6 ayda çok şey değişecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı'nda göreceksiniz ilk 6 ayda çok şey değişecek. Ampulü patlatacağız, güneş yeniden doğacak" dedi.

İzmir'de bir dizi açılış gerçekleştiren ve açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, AKP'yi eleştirdi ve, "Ampulü patlatacağız" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "A kuşağından Z kuşağına kadar demokrasiye aşık olan her vatandaş... Geçmişte hangi partiye verdiyse verdi, eyvallah. Ama şimdi hep beraber demokrasiden yana olmalıyız" çağrısında bulundu ve ekledi:


"Allah'ın izniyle dostlarımızla iktidar olduğumuzda aile hizmetleri sigortasını getireceğiz. Türkiye genelinde CHP'li olsun veya olmasın nerede bir çocuk açsa, nerede bir aile geçim sıkıntısı çekiyorsa onun sorununu çözeceğiz."

Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin yatırımları ile ilgili, "Onların yaptığı sosyal yardımları 3'e, 4'e katladık. Bu yardımları yaparken de kişinin onurunu koruduk. Onun yoksulluğunu görünür kılmadık. Allah'ın izniyle dostlarımızla iktidar olduğumuzda aile hizmetleri sigortasını getireceğiz. Türkiye genelinde CHP'li olsun veya olmasın nerede bir çocuk açsa, nerede bir aile geçim sıkıntısı çekiyorsa onun sorununu çözeceğiz. Anadolu coğrafyasında yoksulluğu sonlandıracağız. Bizim ülkemizde al bayrağımızın altında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ