Kemal Kılıçdaroğlu dijital izlemeye mi alındı?

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Benim bildiğim Amerika’dan gelen mailler var” diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu dijital izlemeye mi aldınız?” diye sordu.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kıçıldaroğlu’nun Adil Öksüz ile ilgili Amerika’dan gelen maili kimin gönderdiğini açıklamasını istedi.

Halkweb’in aktardığına göre Bakan Bozdağ, “Benim bildiğim Amerika’dan gelen mailler var. Başka bir yerlerden gelen bir şeyler varsa açıklasın. Ama açıklamıyor. O zaman çıkacaksın, namuslu, dürüst, ahlaklı bir siyasetçiysen, bu elindeki verileri, bilgileri Türkiye kamuoyuna açıklayacaksın” dedi.

DİGİTAL İZLEMEYE Mİ ALINDI?


Ancak Bozdağ’ın açıklamaları daha büyük bir kuşkuyu gündeme getirdi: Kılıçdaroğlu’na digital izleme mi yapılıyor?

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Üyesi Aytun Çıray, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Adil Öksüz’ le ilgili Amerika’dan gelen mailler var” sözleri üzerine açıklama yaptı.

Kendisinin komisyon üyesi olarak Kılıçdaroğlu ile bilgi alışverişinde bulunduğuna dikkat çeken Çıray, “Bugüne kadar kendisine Amerika’dan sözü edilen tarzda bir mail gelmediğini yaptığımız çalışmalar ve teatiler nedeni ile biliyorum” dedi.

‘DEVLETİMİZİN ÇIKARLARINI SİYASİ GÖSTERİYE TERCİH ETMEDİK’

Adil Öksüz ile ilgili şahsına gelen ise tek bir belge olduğunu ve bu belge hakkında Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdikten sonra, devlet sırrı olabileceği düşünülerek, belgenin cumhuriyet savcılarına bir tutanakla teslim edildiğini belirten Çıray, “Ancak devletimizin çıkarlarını siyasi gösteriye tercih etmediğimizi gören kaynak veya kaynaklar, ilgili belgeyi ne yazık ki sosyal medyada kullanmış ve basın mensuplarına iletmişlerdir” dedi.

'İSTİFA GEREKTİRECEK BİR SKANDAL'

Bozdağ’ın “Benim bildiğim, Amerika’dan gelen mailler var” açıklamalarının “çok çarpıcı” olduğunu ifade eden Çıray, şunları kaydetti: “Bu beyan, telaş içinde yapılmış bir suç ikrarıdır. Sayın Bozdağ’a şimdi açıkça soruyorum, Türkiye’nin Anamuhalefet Partisi Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun maillerini izlemeye mi aldınız? Ona Amerika’dan öyle bir mail geldiğini nereden biliyorsunuz?

Sayın Bozdağ’ın bu açıklaması, istifasını gerektirecek bir skandaldır. 15 Temmuz darbe girişimini araştırma komisyonunun, tarihsel fonksiyonunu icra edebilmesi için biz elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Ancak bir süre sonra AKP komisyonu sabote etti. Anladık ki AKP iktidarının 15 Temmuz’un gerçekten aydınlatılması gibi bir niyeti yoktu. Komisyonun çalışmalarının açık-örtülü yollarla baltalanmasına tüm çıplaklığıyla millet şahit oldu. Komisyon raporu neden 16 Kasım öncesi üyelere dağıtılmadı? Böyle davrananlar şimdi ‘kontrollü darbe’ gibi ibarelerden rahatsızlık duyuyorlar. Buna hakları var mı?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ