'Kazığa oturturum' sözü tehdit değilmiş!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı ile ilgili konuşan AKP'li Mehmet Metiner, Çakıcı'yı 'özü sözü bir olan mert, delikanlı bir adam' sözleriyle övdü.

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı tehdit mektubuyla gündem olan organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı hakkında açıklama yaptı.  Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge’ye katılan Metiner, Çakıcı’yı ‘özü sözü bir olan mert, delikanlı bir adam’ sözleriyle övdü.

Metiner, “Kılıçdaroğlu’nun tartışma açması doğru değildir. Sayın Bahçeli’nin verdiği cevap bence Türk milliyetçisi bir dava liderine yakışan bir cevaptır. Çünkü bir ülkücü şehidin oğlundan bahsediyoruz” ifadelerini kullandı.


METİNER: TEHDİT OLARAK ALGILAMAMAK LAZIM 

AKP’li Metiner, mektuptaki bazı ifadelerin hatırlatılması üzerine ise “Hangi anlamda kazığa oturturum diyor, o bir tehdit midir? Belki kendisine sorarsanız akıllı olmanın beraberinde getirdiği bir şey olabilir. İlla bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım. İfade hoş olmayabilir, yanlış olabilir ama bunu bir tehdit biçiminde yorumlamanın da zoraki bir yorumlama olduğu kanaatini taşıyorum. Kazığa oturturum lafını belki… Hangi anlamda kullanıyor bakmak lazım, bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ