Kayyım emrini veren Soylu: Belediyeler terörün merkezi haline getirilmek isteniyor

Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarının yerine kayyum atanması kararının çıktığı kurumun başındaki isim ilk kez konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediyeleri hedef göstermeye devam etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li Van, Diyarbakır ve Mardin belediye başkanlarının yerine kayyım atanmasına ilişkin, “Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa’nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır” diye konuştu.


MİLLETİN VERDİĞİ TEMİZ OYLAR…

Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir meşru kanal açmaya çalışanlar suç işlemekteler. Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir. Bizim devlet olarak görevimiz budur. Bundan yoksun kalırsak ne demokrasi ne devlet ne hukuk kalır.

Terörle demokrasi arasına bir meşru kanal açmaya çalışanlar sorumsuzluk işlemektedirler. Türkiye belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı.

‘DEMOKRASİYİ İSTİSMAR ETMEKTELER’

Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenler, elbette ki büyük bir hata işlemektedir. Buna kurallar anayasa belediye kanunları süreç bir cevap verdi bir daha bunu tekrarlamayın dedi. Demokrasiyi istismar etmekteler.

Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa’nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ