"Kayıp silahların konuşulması 15 Temmuz’un meşruiyetini yaralıyor, itibarsızlaştırıyor"

İktidar temsilcileri kayıp silahlar konusunun gündemde tutulmasından rahatsız. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “20 tugayı donatacak 100 binden fazla silah kayıp” iddialarını ilginç cümlelerle değerlendirdi.

Kayıp silah tartışmalarının ’15 Temmuz’la ilgili millet nezdinde ve uluslararası alanda oluşmuş olan meşruiyeti yaraladığını’ anlatan Ünal, açıklamaları iyi niyetli olarak görmediklerini söyledi.

Mahir Ünal’ın 5 yıldır rejimin tepe tepe kullandığı 15 Temmuz’un siyasi malzeme yapılmaması gerektiğine dair sözleri de dikkat çekti.


Mahir Ünal, “15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde CHP’nin, CHP’nin yandaş medyasının hem KHK’lıları gündeme getirmesi, hem kayıp silahlar konusunu gündeme getirmesi, bunun da 15 Temmuz’un yıl dönümüne denk gelmesi, 15 Temmuz’la ilgili millet nezdinde ve uluslararası alanda oluşmuş olan meşruiyeti yaralayan, itibarsızlaştıran argümanlar maalesef içeriyor. Kayıp silahlar iddiası daha önce fe.ö’cü hesaplar tarafından ortaya atıldı. Türkiye’de de hemen bazı hesaplar bunu alıp kullanmaya ve yaymaya başladılar. Bunları iyi niyetli açıklamalar olarak görmek mümkün değil.” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ