Karamollaoğlu'ndan 'itaat' isteyen Asiltürk'e yanıt: İlk defa duyuyorum!

SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, parti içine yönelik kaleme aldığı yazısına Karamolloğlu’dan yanıt geldi: A Haber ve ATV bu konuları istismar etmekten vazgeçsin. Cevap verme ihtiyacı duymuyorum

Haftalık basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, yabancı uyruklu kişileri hedef alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ilişkin "Maalesef ülkemizde bir belediye başkanının mültecilere yönelik sözlerinin son derece üzüntü ile karşılaştık. İnsanlar keyif için kendi memleketlerini bırakıp başka ülkelere göç etmezler. Mültecilerin su ve katı atık bedellerinin 10 kat artırılacağının ifade edilmesini hayretle karşıladım. Nasıl bir vicdan bunu sindirebilir?" dedi.

Karamollaoğlu, "Bana biat ettiniz unutmayın" diyen Oğuzhan Asiltürk sorusunu da cevapladı: "A Haber ve ATV bu konuları istismar etmekten vazgeçsin. Cevap verme ihtiyacı duymuyorum."


Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Duymadım ama... Nerede söyledi, siz onu bana gönderin de dinleyeyim. İlk defa sizden duyuyorum. Maalesef bazı çevreler bu konuyu kendilerine göre, al aşağı-ver yukarı pompalayıp duruyor. Eğer yetmiyorsa da uyduruyorlar. İki hafta önce basit bir rahatsızlıktan dolayı basın toplantısı yapamadım. Başka bir arkadaşımızı görevlendirdim, hemen 'Saadet Partisi gitti, Temel Karamollaoğlu ayrılıyor' denildi. Yapmayın bunu ya... Özellikle A Haber ve ATV için söylüyorum; bu konuları istismar etmekten vazgeçin. Lütfen gerçekler ile yüz yüze gelin. 'Arada acaba fitne çıkarabilir miyiz? Acaba bir karışıklık olur mu?' yorumlarını bence bir kenara bırakın. Bu ricada bulunuyorum ve buna cevap verme ihtiyacı duymuyorum."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ