Karamollaoğlu: Şartlar 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’tan daha ağır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete karşı tavır sergileyenlerin alaşağı edildiğini söyledi.

Karamollaoğlu, “Bugün içinde bulunduğumuz şartlar 12 Mart’tan, 12 Eylül’den, 28 Şubat’tan daha ağır. Kim ki herhangi bir makamda bulunup, hükümete karşı bir tavır sergiliyorsa, önemli bir mevkideyse hemen alaşağı ediliyor. Bahane de kolaylaştı al içeriye” dedi.

İNSANLAR BU KADAR BASKI VE TEHDİTİ HİÇ YAŞAMADI…


Sakarya’da bir otelde düzenlenen partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım programına katılan Karamollaoğlu makamlarda bulunanların hükümeti karşı tavır sergilemesi durumunda alaşağı edildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bugün içinde bulunduğumuz şartlar 12 Mart’tan, 12 Eylül’den, 28 Şubat’tan daha ağır. Ama ağalar üstte oturdukları, kendileri böyle bir şeyle muhatap olmadıkları için yakınları da dahil bunun hiç farkında değiller. Biz demiyoruz artık başkaları diyor. 12 Mart’ı yaşadık, 12 Eylül’ü yaşadık, ihtilal dönemini yaşadık, 28 Şubat’ı yaşadık ama insanlar bu kadar baskı ve tehdidin altında şiddete maruz kalmamışlardı. Kim ki herhangi bir makamda bulunup, hükümete karşı bir tavır sergiliyorsa, önemli bir mevkideyse hemen alaşağı ediliyor. Bahane de kolaylaştıi al içeriye. Devlet böyle yönetilir mi Allah aşkına!?”
 
Erdoğan’ın ötekileştiren ve herkesi terörist ilan etme söylemlerine eleştiren Karamollağoğlu, “Benimle değilsen, beni desteklemiyorsan, bana oy vermiyorsan sen hainsin, sen teröristsin diyor. Arkasından da ben bunu sadece yöneticilere söyledim, vatandaşa söylemedim diyor. Sen sana oy vermeyenlere bu tabirleri kullandın. Hem itham edeceksin hem kucaklaşacaksın. Olmaz, yapamazsın bundan vazgeçmen icap eder. O yüzden bir numaralı mesele, biz hem belediyelerde hem genel yönetimde bunu prensip edindik. Allah nasip eder de belediye başkanlarımız makamlarına oturdukları zaman kesinlikle kendisine oy veren ve vermeyen arasında hizmette bir farklılık gözetmeyecek. Hiçbir zaman yanlışa tevessül etmeyecekler. Hiçbir zaman ehil olmayan bir insanı bu bizdendir diye belli makama getirtip oturtmayacaklar. İş ehline verilecek” dedi.

Karamollaoğlu, konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarını tek tek kürsüye çağırarak tanıttı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ