Karamollaoğlu: İdamı istemek ciddi bir hatadır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeniden gündeme getirilen idam cezası tartışmalarıyla ilgili olarak, "Siz aldığınız tedbirlerle kadınların, özellikle de genç kızların hayatını kaybetmesini engelleyemiyorsanız idam çare değil" dedi.

Partisinin genel merkezinde basın mensupları ile biraraya gelen Karamollaoğlu, gündem değiştirmek için sık sık yeni konuların ortaya atıldığını iddia ederek, bunlardan birinin de 'idam' olduğunu söyledi. Meselenin 'adalet' olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Siz adaleti kamil manada uygulamadan idamı getirirseniz, haksız yere bir sürü insanın hayatını kaybetmesine vesile olursunuz. İdam, bütün tedbirler alındıktan sonra olsa olsa en son başvurulacak çaredir. Bizim idamı tekrar gündeme getirerek, problemleri çözeceğimizi düşünmek, sadece ciddi bir hata ve öngörüsüzlük olabilir. Siyasi parti mensupları olarak bir araya gelip, meselelerin sükunet içinde müzakeresine ihtiyaç var. Siz, bunu sağlayacağınıza idamı getirseniz ne yazar?"


Kadın cinayetlerinin son 10 yılda 10 kat arttığını kaydeden Karamollaoğlu, "Siz aldığınız tedbirlerle kadınların, özellikle de genç kızların hayatını kaybetmesini engelleyemiyorsanız idam çare değil. Geçmişte hataen idam edilen bir sürü insan oldu. Biz başbakanları bile idam ettik. Çözüm mü, değil" değerlendirmesinde bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ