Karamollaoğlu, AKP’li Turan’a sert çıktı: Bu hakikaten haysiyetsizlik!

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “100 farklı belediye AKP’ye geçiyor.” iddiasına sert tepki gösterdi.


Partisinin Kahramanmaraş Elbistan 7. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Karamollaoğlu, Bülent Turan’ı ‘haysiyetsizlik’le suçladı.

Temel Karamollaoğlu, “Yakında 100 tane belediye AK Parti’ye geçiyormuş! Vay canına! Nasıl olmuş bu iş? Belediye başkanı diyor ki ‘Kusura bakma, ben mecburum bunu yapmaya. Bu beni utandırıyor ama mecburum. Borcu ödeyemiyorum, benden önceki belediye bunu başıma bela etmiş. Hükümet de diyor ki gel benim yanıma ben öderim.’ Bu hakikaten haysiyetsizlik ya! Bir de bununla övünüyorlar. Böyle bir mantık olur mu ya? Ülke böyle yönetilir mi? Bunun adına demokrasi denir mi? Buna insanlık denilir mi? Belediye başkanlarının 100 tanesi geçecekmiş! İktidar partisine geçmeleri belki sağlanır ama ben inanıyorum ki samimi olan herkes bundan dolayı bu iktidara hınç besler.” ifadelerini kullandı.


AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, partisinin Küçükkuyu Belde Teşkilatı’nın 7’nci Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde, diğer partilerden 100’e yakın belediye başkanının AK Parti rozeti takacağını iddia etmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ