“Kanal İstanbul isteseniz de istemeseniz de yapılacak!”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesine karşı çıkanlara meydan okudu. “Kanal İstanbul isteseniz de istemeseniz de yapılacak” diye konuştu.


Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de Hereke Halı Dokuma Fabrikası’nda konuştu. Kanal İstanbul’la ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Kanal İstanbul isteseniz de istemeseniz de yapılacaktır” dedi. Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

BİZ BU KÖPRÜLERİ…


“Kanal İstanbul’un iptali için yapılan itirazlar Türkiye’ye yayılıyor. İsteseniz de istemesiniz de kanal İstanbul yapılacaktır. Marmaray’dan Avrasya Tüneli’ne her projemize karşı çıktılar. Biz bu köprüleri onlara rağmen yaptık biliyor musunuz? Her şeyi engellemeye çalıştılar. Ama biz yolumuza devam ettik. Mahkeme kararlarıyla, sokak olaylarıyla bize engel çıkardılar. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizle yapıyorlar. Projeyi daha başlamadan bitirmeye çalışıyorlar. Maalesef aynı tavrı bugün Türkiye’nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP’ye müzahir yayın organları projeyi kötülemek için son bir haftadır adeta seferberlik ilan ettiler. Daha aracı görmeden kimi zaman farını, kimi zaman butonunu söyleyerek içlerindeki kini döktüler. 60 yıl önce Devrim otomobiline karşı çıktınız, bu da devrin otomobili bunu böyle biliniz. İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır. Çıkmış diyor ki, ‘o parayı insana harca’. O Kanal İstanbul ne için? Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaket CHP’dir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ