İyi Parti’den Soylu’ya yanıt: Çamur siyaseti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, İyi Partil Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili “Tansu Hanım’a ihanet etti. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim” sözlerine İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer yanıt verdi.
Temizer: “Boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreği yetmez.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu meydanlarda siyasi partileri ve lidelerini hedef alan tehdit söylemlerini sürdürüyor. Soylu geçtiğimiz günlerde, Refahyol döneminde İçişleri Bakanı olan Meral Akşener ile ilgili “Tansu (Çiller) Hanım’a ihanet etti. Hadi ‘yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. 28 Şubat’ta kimlerle iş tuttuğunu çıkıp söylerim” ifadelerini kullandı.

MAKSADI DAMATTAN YEDİĞİ OMUZU UNUTTURMAK


Soylu’ya yanıt Yavuz Temizer’den geldi: “Süleyman Soylu’nun maksadı damattan yediği omuzu unutturmak ise boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreğiyetmez” diye konuştu. Temizer partilerinin ‘tehditlere boyun eğmeyeceğini’ söyledi ve “Düşmanlık diline prim vermeyeceğiz. Çamur siyasetini aziz vatandan defedeceğiz” ifadelerini kullandı.

DEVLET İNSANLARI DEDİKODU YAPMAK

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de isim vermeden Soylu’ya cevap verdi: “Devlet insanları dedikodu yapmaz. Devlet insanları elinde bilgi belge varsa gereğini yapar. İnanılamaz iftiralarla karşı karşıyayız. Bu yerel seçimde, tepedekilerin konuşmalarına kulak verip de komşularınızla, akrabalarla gönül kırmayın. Birbirinizin gönlünü kırmayın” çağrısında bulundu.” dedi.

İLLET VE ZİLLETİ ŞAHISLARINA İADE EDİYORUM

Öte yandan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı kanadından kendilerine yönelik olarak dile getirilen ‘illet’ ve ‘zillet’ ifadelerini eleştirdi. Akşener, “Cumhur İttifakı’nın tepesindekileri buradan kınıyorum. Çünkü Millet İttifakı’nın içinde yer alan CHP’ye, İYİ Parti’ye; 24 Haziran’da DP’ye, Saadet Partisi’ne oy veren seçmenin tümünü ‘illet’ ve ‘zillet’ olarak tanımladılar. Biz illet ve zillet değiliz. Biz Türk milletinin tam 18 milyon seçmenini temsil eden insanlarız. Dolayısıyla illet ve zillet diyenlerin şahıslarına seçmene değil, şahıslarına bu illet ve zilleti iade ediyorum” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ