İstanbul’daki pandemi yasakları AKP’nin ‘100 bin üye’ buluşması için ertelendi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İstanbul Valiliği’nce alınan ve bugün uygulanacağı açıklanan kararların 14 Eylül’e ertelenmesinin altında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘100 bin üye’ buluşma töreni çıktı.

İstanbul Valiliği dün yaptığı açıklamada yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında, İstanbul’daki her türlü konser, festival ve gösteri etkinliğinin yasaklandığını açıklamıştı. Ancak gece alınan ek bir kararla bu yasaklar 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren uygulamaya sokulmasına karar verildi.

12 Eylül Cumartesi günü devreye gireceği duyurulan yasakların ertelenmesinin nedeni ortaya çıktı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün gerçekleştireceği etkinliklerden dolayı yasak kararı ertelendi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ‘AKP’ye 100 bin üye’ etkinliği kapsamında Erdoğan, yeni üye olan 100 bin kişiyle buluşacak.
İstanbul Valiliği’nin dün açıkladığı koronavirüs salgınıyla ilgili yasak kararı şöyle:

“Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyecektir. Herhangi bir mağduriyete neden olunmaması için alınan kararlara uyulması önem taşımaktadır. Yapılacak denetimlerde alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem tesis edilecek, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak adli işlem başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ