İspanya ve İtalya’ya Cumhurbaşkanlığı forslu yardım kolisine tepki!

Her gün yüzlerce ölümün yaşandığı ve salgının trajediye döndüğü İtalya ve İspanya’ya yardım amaçlı gönderilen kolilerin üzerine Saray’ın forsun yapıştırıldı.
Türkiye, İtalya ve İspanya’da trajediye dönen koronavirüs salgınına seyirci kalmadı. Bir uçak dolusu yardım malzemesi Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait bir kargo uçağıyla bugün yola çıktı.

Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ”Kovid-19 ile birlikte mücadele ve daha güzel günler temennisiyle İtalya ve İspanya için hazırlanan sağlık malzemeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A-400M tipi uçak ile yola çıktı” denildi.

ÇOK YANLIŞ


İtalya ve İspanya’ya gönderilen yardım kolilerinin fotoğrafları da sosyal medyada dolaşıma girdi. Yardım kolileri üzerindeki Cumhurbaşkanlığı forsu dikkat çekti.

Sosyal medya kullanıcıları yardım kolileri üzerindeki logolara tepki gösterdi.

Fotoğrafları paylaşan Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyelerinden Metin Gürcan, “İtalya ve İspanya’ya giden yardım kolilerimiz. Sadece Türk bayrağı ve Türkiye olsa daha şık ve doğru olurdu. Kim düşündü ise de çok yanlış ve milli onuru kıran bir kamu diplomasisi örneği” ifadelerini kullandı.


 
 
 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ