İsmet Özçelik: Yeni parti İstanbul’u bekliyor, ‘borçların tahsili’ne onay bile çıkmış

31 Mart seçimleri sonrası sıkça gündeme gelen AKP içindeki küskünlerin kuracağı yeni parti hazırlıklarına dair yeni kulisler var.


Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, peş peşe toplantılar yapıldığından bahsediyor.

“Gizlilik esas, ama eskisi kadar değil. Açık mücadele dönemine giriliyor” diyen yazar, Londra ve Washington’ın önemli merkezler oduğunu kaydediyor.


Siyasi işler ve ekonomik işlerle iki farklı ismin öne çıktığını öne süren Özçelik, “Uluslararası finans kuruluşları ile ‘borçların tahsili’ konusu bile konuşulmuş. ABD ve İngiltere’den onay çıkmış” iddiasını ileri sürüyor.

Yeni parti kurucularının AKP’yi sınıflandırdıklarını söyleyen yazar, “Gelmesi kesinleşenler. Süre isteyenler. ‘Siz kurun bakarız’ diyenler” olarak üçe ayırdıklarını ifade ediyor.

İstanbul seçimi konusunda Erdoğan’ın büyük hata yaptığı inancında olduklarının altını çizen Aydınlık yazarı, “İstanbul yeniden kaybedilirse işlerinin kolaylaşacağını düşünüyorlar” görüşünü aktarıyor.

Gül-Babacan ekibinin öne çıkmış durumda olduğunu belirten Özçelik, uluslararası desteğin rahatlattığını ve soranlara, “2002 gibi” yanıtını verdikleri kulisini paylaşıyor.

Davutoğlu’nun ise açıkça sahada olduğunu anımsatan yazar, en son Konya’da kendisini dinleyenleri kuracağı partiye çağırdığını kaydediyor.

Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde bakanlık yapmış birisi ile konuştuğunu söyleyen Özçelik, “Geleceğini pek görmüyor. ‘Hoca’yı mayın eşeği gibi kullananlar’ olduğunu söyledi” diyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ