İnfaz paketine Alaattin Çakıcı’yı kurtaracak madde gizlenmiş

TCK’nın mimarlarından Prof. Dr. İzzet Özgenç, AKP ve MHP’nin teklifini “şeytan ayrıntıda gizlidir” diyerek inceledi ve teklifin içinden çete yöneticilerine çıkartılan tahliye maddesini ifşa etti.


Prof. Özgenç, sosyal medya hesabında infaz indirim öngören teklifle ilgili düşüncelerini “Şeytanın ayrıntıda gizlendiği kanun teklifi” başlığıyla paylaştı.

TCK’nın mimarlarından Prof. Dr. İzzet Özgenç, AKP ve MHP’nin af teklifini sert şekilde eleştirdi. “İnsan öldürme ve gasp gibi ağır suçların profesyonelce işlendiği çetelerin yöneticilerinin infaz kurumundan çıkarılmasının yolu açılmaktadır” dedi. Böylece MHP’nin Alaattin Çakıcı’nın hapisten çıkartılması talebi paketin içine gizlenen bu maddeyle mümkün olabilecek.


ÇETE YÖNETİCİLERİNE AF

Mafya tipi çıkar amaçlı suç örgütü yöneticilerine af getirildiğini belirten Özgenç, şunları kaydetti: “Daha da önemlisi: Bir yandan suç örgütü yöneticiliğinin cezası artırılırken, öte yandan, bünyesinde insan öldürme ve gasp gibi ağır suçların profesyonelce işlendiği çetelerin yöneticilerinin bir an önce infaz kurumundan çıkarılmasının yolu açılmaktadır.”

KEZZAP ATMA CEZASI ARTIRILIRKEN TAHLİYENİN DE ÖNÜ AÇILIYOR

Teklifle kezzap atma suçunun cezasının artırıldığını kaydeden Özgenç, “Öte yandan, mağdur ölmüş olsa bile, bu suçtan dolayı mahkum edildiği cezanın beşte ikisini çeken kişinin tahliye edilmesinin yolu açılmaktadır” ifadesini kullandı.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ