İmamoğlu: Kimlere ne söz verilmiş olursa olsun, Kanal İstanbul iptal edilmelidir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ne derseniz deyin, yapacağız!” dediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.
İmamoğlu, “Kanal İstanbul bir cinayet projesidir. Felaket projesidir. Kanal İstanbul alanında 30 milyon arazi alınmış. En büyük arazisi olan ilk üç şirket de Arap şirketi. Kimlere ne söz verilmiş olursa olsun, ne rant vaat edilmiş olursa olsun iptal edilmelidir.” dedi.

TERKOS GÖLÜNE TUZLU SU KARIŞACAK!

Ekrem İmamoğlu’nun basın toplantısındaki konuşması şöyle: “Kanal İstanbul demek, susuzluğa mahkumiyet demek. Raporlara göre en büyük tehlike Terkos Gölü’ne karışacak tuzlu su. Bu muazzam su kaynağı yok olacak. Bu kadar basit. Proje ile Sazlıdere Barajı da devredışı kalacak.”


PROJE DEPREM RİSKİNİ TETİKLİYOR

“İkinci husus Kanal İstanbul demek kesinlikle deprem riskini tetiklemek demek. Proje 1., 2. ve 3. deprem bölgelerinde kalıyor. 11 km mesafeden de Kuzey Anadolu Fay Hattı geçiyor. Bilim insanları Kanal İstanbul projesinin yeraltı ve yerüstü gerilmelerini ortaya çıkaracağını söylüyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ