İdlib için Putin’e gidecek olan Erdoğan, TBMM’deki kapalı oturuma katılmadı

TBMM’de İdlib için düzenlenen kapalı oturum 6,5 saatin sonunda sona erdi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oturuma katılmaması tepki çekti.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 27 Şubat’ta İdlib’te Rusya destekli Suriye rejim güçlerinin gerçekleştirdiği hava saldırısında 34 askerin şehit olmasının ardından yapılması kararlaştırılan kapalı oturum sona erdi. Saat 15.00’te başlayan toplantıda sadece milletvekilleri ve yeminli görevliler bulundu.

TBMM’deki kapalı oturum Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un kısa açılış konuşmasıyla başladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar milletvekillerini bilgilendirdi. Ardından siyasi parti temsilcileri de tek tek söz aldı. 5 Mart günü İdlib saldırısı nedeniyle Rusya’ya Vladimir Putin ile görüşmeye gidecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, kapalı oturuma katılmaması muhalefetin tepkisini çekti.


Gizli oturumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de görüşmeleri izledi.

Oturumda yeminli stenograflar tarafından kayıt tutuldu. Milletvekillerine yardımcı olmak için işitme engelli kavaslar da salonda kaldı.

Kapalı oturum tutanakları 10 yıl boyunca sır olarak saklı tutulacak.  Mühürlenen tutanaklar, 10 yılın sonunda partilerin teklifi üzerine Genel Kurul’daki oylama ile açılabilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ