Gökçek: Hâlâ görevden alınma nedenimi bilmiyorum

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimler öncesi bir kez daha sahneye çıktı.
Adayların belirlendiği süreçte adı Cumhur İttifakı’nın adayı olarak geçen anca Mehmet Özhaseki’nin açıklanmasının ardından sessizliğe bürünen Gökçek, İYİ Parti’nin desteğiyle CHP adayı olan Mansur Yavaş’a karşı sahaya indi.

Beyaz TV’ye konuk olan Gökçek, AKP içerisinde kendisine muhalif olanların bulunduğunu belirterek, "Hâlâ görevden alınma nedenimi bilmiyorum" dedi. Gökçek, "Partimin içinde benden nefret eden, benim siyasetin içerisinde olmamı istemeyen birileri var. Abdülkadir Selvi gibi tipler var. Bunların gayesi beni siyasetin dışında bırakmak” ifadesini kullandı.

2004 yılı yerel seçimlerinde AKP'nin oy oranın yüzde 40'larda olduğunu, kendisinin ise yüzde 55'lerde olduğunu dile getiren Gökçek, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'ye yardımcı olmamanın davaya ihanet olacağını savundu.


Sildiği tweetlere ilişkin bir soruya verdiği cevapta dikkat çeken ifadeler kullanan Gökçek, parti içerisinde kendisine muhalif olanların bulunduğunu belirterek, "Sayın Özhaseki'nin çevresindeki bazı danışman grupları, parti içerisindeki muhalifler, Genel Merkez'de beni hiç hazzedemeyen bazı arkadaşlar var. Ağırıma gitti, tweeetlerimi çektim. Buna sayın Özhaseki de üzüldü, oturduk konuştuk. Şu anda gücümün yettiğince benim Özhaseki'ye yardım etmek benim boynumun borcu” diye konuştu.

“Mansur tam bir balon. Vallahi balon, billahi balon. İçi o kadar fış, yalan yanlış işleri var ki insanlar bilmiyorlar” iddiasını öne süren Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mansur Yavaş desteksiz atıyor. Her yerde kripto var. Kriptoların görevi, içeride dışarıda ters algı oluşturmak. Bir kişi diyemez ki Melih Gökçek AK Parti'nin aleyhinde, Recep Tayyip Erdoğan'ın aleyhinde bir şey yaptı. 15 Temmuz Ankara'da ve İstanbul'da gerçekleşmiştir. Yüzde 90'ı ankara'da gerçekleşmiştir. Oğlum aday yapılır yapılmaz, o sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri. Demek ki ayın Cumhurbaşkanımızın bir bildiği var.”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ