Gelecek Partisi’nden diploma göndermesi sonrası ilk açıklama

Gelecek Partisi’nin en genç Kurucular Kurulu Üyesi olan İsmail Günaçar, "Davutoğlu'nun en azından diploması var" sözlerine açıklama getirdi.


AKP’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin en genç Kurucular Kurulu Üyesi olan İsmail Günaçar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme olarak yorumlanan “diploma” açıklaması Türkiye gündemine oturdu.

Günaçar, partinin ilan edildiği toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlarken “Neden Davutoğlu” sorusuna, “Davutoğlu’nun en azından diploması var” karşılığını vermişti. Saray’dan peş peşe tepkilerin geldiği konuya ilişkin Günaçar’dan yeni bir açıklama geldi.


Kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yapan Günaçar, açıklamayı yaparken aklından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmediğini belirtti.

Günaçar, Twitter’dan yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Türkiye’de liyakatsizliğin hayatın her alanına el koyduğu bir dönemde, ülkesi adına en az sizler kadar sevgisi, kaygısı olan bir genç olarak çözümün bir parçası olmak adına siyasete atıldım. Ahbap çavuş ilişkileri, ekonomiden tarıma eğitimden sağlığa her alanda yaralar açıyor.

Bu noktada sayın Davutoğlu’nun ehil insan vasfına sahip ve bir akademisyen oluşunu vurgulamak amacıyla sarf ettiğim bir cümleyi bağlamından farklı bir biçimde ele almak bu ülkenin kifayetsiz, liyakatsiz kimseler tarafından nasıl bir cendere altına alındığını açıkça ortaya koyuyor.

Büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim ‘diploma’ kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı.

Benim bu ifademi bağlamından kopararak bir itham olarak göstermeye çalışanlar aslında ‘liderim’ dedikleri Sn. Cumhurbaşkanına kendi bilinçaltlarında hangi gözle baktıklarını ortaya koymuşlardır.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, Davutoğlu’nun açıklaması devam ederken sosyal medya hesabından Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Adem Yavuz Arslan’ın “En azından Davutoğlu’nun gerçek bir diploması var” paylaşımını hatırlatarak, “Şimdi gördünüz mü kimlerle yan yana durduğunuzu? Hayır, bence hâlâ göremediniz, zira hırs ve öfke gözünüzü karartmış…” diye yazmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ