Eski Merkez Bankası Başkanı açıkladı: AKP, Belediye yardımlarından niye korktu?

AKP iktidarının Koronavirüs günlerinde sosyal yardımda bulunan kendi partisi dışındaki ve özellikle de CHP’li belediyelere yönelik engelleyici tutum tartışılmaya devam ediyor.


En son CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ekmek dağıtımını engelleyen iktidarın neyin hedeflediği ise merak konusu.

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda bunun nedenini açıkladı. AKP’nın iktidarı döneminde yoksullukla mücadele etmediğini, bunun yerine yoksulluğu yönetmenin siyasi rantı keşfettiğini belirten Durmuş, “Sosyal devleti; üreten, saygın bireyler hedefleyen bir araç olmaktan çıkarıp yuttaşlarını, biz gidersek bu yardımlar kesilir propagandası ile, bir kişinin müşterisi haline getirdi.” dedi.


Durmuş, bu düzenin özellik muhalefet partilerinin yönetiminde olan Büyükşehir Belediyeleri aracılığı ile kırılmaya başlandığını hatırlatarak, “İBB, ABB ve diğerleri, Akp gittiğinde yardımların kesilmeyeceğini, daha etkin bir sosyal devlet anlayışı ile devam edeceğini net bir şekilde yurttaşlara gösterdiği için Akp panikledi, saçma yasaklar getiriyor. Milletin parası ile oluşturulan bu yanlış ezber mutlaka bozulacaktır.” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar;
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ