Eski AKP’li vekil Poyraz’a 9 koltuk birden verildi

Bir milyon 100 bin çiftçi ortaklı Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü ve eski AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, 8 şirketin daha Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.


AKP üst düzey üyelerini mağdur etmemeyi devam ettiriyor. Eski AKP Bilecik vekili ve Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, mevcut koltuğu dışında 8 şirketin daha Yönetim Kurulu Başkanlığı yürütüyor.

GÜBRETAŞ’TAN BEREKET SİGORTA’YA GENİŞ BİR YELPAZE


Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş’nin de Yönetim Kurulu Başkanı.

AYLIK 100 BİN LİRA KAZANIYOR İDDİASINI DİLLENDİRDİ

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, eski AKP’li vekilin, milletvekili emekli maaşı, genel müdür maaşı, teşvik primi ve huzur hakkı ile ayda 100 bin lira ücret aldığını iddia etti.

SADECE BİR ŞİRKETTEN ÜCRET VE HUZUR HAKKI ALIYORMUŞ

Poyraz ise, Yönetim Kurulu Başkanı bulunduğu şirketlerden sadece Gübretaş’tan ücret ve huzur hakkı aldığını belirtti ancak toplam maaşına dair açıklama yapmadı.

MİLLETVEKİLİ BARUT MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP’li Barut konuyu TBMM gündemine getirerek şunları söyledi: “Özel bir yasayla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde emekli olanlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının kaldırıldığı söyleniyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ