Erdoğan: Tanzim satış kuyruğu bereket kuyruğudur

​Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, meyve ve sebzelerdeki fiyat pahalılığına çözüm için kurulan tanzim satış noktalarındaki uzun kuyrukların bereket kuyruğu olduğunu söyledi.
Erdoğan, konuya ilişkin eleştirilere, " İki kuyruk var, biri yokluk kuyruğudur. Bu CHP'nin dönemine rastlar. Yaşça benden büyük olanlar yağ kuyruklarını, benzin kuyruklarını bilirler. Ekmek kuyruklarını bilirler. İktidarda CHP vardı, SHP vardı. Birbirlerinden farkları var mı bunların? Şimdiki kuyruk, varlık kuyruğudur, bereket kuyruğudur, fırsatçılara ders verme kuyruğudur" dedi.

Erdoğan, İyi Parti'nin destekleyeceğini açıkladığı CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş'ın seçim afişlerinin altında partisinin logosunun olmamasına dikkati çekerek, "Ankara'da çok enteresandır zillet ittifakının adayının resimleri var ama resimlerin altında CHP'nin logosu yok, HDP'nin logosu da yok.  Neden biliyor musunuz? Aday bilinsin ama kimin adayı olduğu anlaşılmasın diye yapıyorlar. Çünkü benim milletin bölücü terör örgütünün desteklediği kişilere oy verir mi? İnşallah zillet ittifakına 31 Mart'ta bir Osmanlı tokadı yakışır değil mi?" diye konuştu. 

IMF iddiaları ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, "O sizin döneminizdi" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Ekonomiyi teslim ettiğiniz soyadı Derviş olan bir zat vardı. Nerede o zat şimdi? Kemal Derviş nerede? Onu gönderenlerin yanında, Amerika'da" sözlerini sarf etti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ