Erdoğan, rekor oy aldığı Kahramanmaraş’ta boş meydana konuştu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir dizi açılış için gittiği Kahramanmaraş’ta yaptığı mitingde partililerin meydanı dolduramaması dikkat çekti.


CHP’li Ali Öztunç, sosyal medya hesabından meydanın boş olduğunu gösteren fotoğraflar paylaşıp “Gerçek fotoğraflar bunlar” dedi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş’ta konuştuğu mitingin fotoğraflarını paylaştı. Milli İrade Meydanı’ndaki Toplu Açılış Töreni’nde gerçekleşen mitinge katılımın oldukça az olduğu görüldü.


KALABALIK GÖSTERMEYE ÇALIŞTIKLARINA İNANMAYIN

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kahramanmaraş’ta Milli İrade Meydanı’ndaki Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Toplam 1,7 milyar değerindeki 105 projenin açılışını yapan Erdoğan’ın son seçimde yüzde 58 oy aldığı şehirde yapılan mitingine katılım ise oldukça azdı. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarda katılımın yoğun olmamasıyla ilgili, “Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş mitinginin gerçek fotoğrafları bunlar. Televizyonların kamera oyunlarıyla kalabalık gösteremeye çalıştığına aldanmayın. Gerçek bu” ifadelerine yer verdi.

Anadolu Ajansı, ise Erdoğan’ın konuştuğu platformdan paylaştığı fotoğraflarda miting meydanının kalabalık gösterilmesi dikkat çekti.


 
KAHRAMANMARAŞ AKP’NİN EN ÇOK OY ALDIĞI İLLERİN BAŞINDA GELİYOR

Kahramanmaraş AKP’nin en fazla oy aldığı illerin başında geliyor. En son 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde AKP Kahramanmaraş’ta yüzde 58.4 oyla 8 milletvekilinden 6’sını almıştı. Aynı tarihte yapılan cumhurbaşkanlığı oylamasında ise sandığa gidenlerin yüzde 74.2’si AKP’nin adayı Tayyip Erdoğan için oy vermişti. AKP’nin daha önce yapılan seçimlerde Kahramanmaraş’ta aldığı oylar ise şöyle:

1 Kasım 2015 seçimleri yüzde 71.8
7 Haziran 2015 yüzde 60.79
12 Haziran 2011 yüzde 69.57
22 Temmuz 2007 yüzde 68
3 Kasım 2002 yüzde 53

 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ