Erdoğan 'Pelikan'la poz verdi, 'uyuyan hücreler' bir bir uyanıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğğan'ın, Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaret ederek gerçekleştirdiği bir buçuk saatlik görüşme, siyasette yeni döneme dair de de önemli ip uçları verdi.


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifa ettirilmesinde önemli bir rolü olan 'Pelikan ekibi'ne yapılan ziyaret, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Davutoğlu'na yönelik AKP'li troller ve 'uyuyan hücreler'in uyandırılıp harekete geçirilmesi için bir işaret olarak da yorumlanıyor.

Erdoğan'ın 'Pelikan' pozunun ardından, Davutoğlu cephesi de karış bir hamle ile, Davutoğlu'na yakın sosyal medyadaki hesaplardan "@KulAhmet_" tarafından yapılan video paylaşımında bulundu.Videoda, "Bitsin artık bu ucuz roman" ifadesi yer alırken, Hilal Kaplan başta olmak üzere bazı yandaş isimlerin görüntüleri sıralandı.


 

Son olarak, uzunca bir süredir sessizliğe gömülmüş olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, kişisel Twitter hesabı üzerinden Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'ya meydan okuyan açıklamaları ile ses verirken, AKP cephesinden bu üç isme yönelik topyekün bir 'hedef alma' planının da yürürlüğe konulduğu yorumları yapıldı.

Yiğit Bulut’un suçlamaları arasında 17-25 Aralık sürecinde Bank Asya’ya el koyma operasyonu sırasında Babacan’ın, “Bankayı, devlete 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya çalıştığı” iddiası da var.

Bulut'un uzun bir aradan sonra, Pelikan ziyaretini müteakiben ortaya çıkması ve Gül-Babacan-Davutoğlu'ya suçlamalarda bulunmasını ele aldığı yazısında, Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, "Çok açık konuşayım, bu köşe öksüz kalmıştı! Ne bir ses ne de haber gelmiyordu artık Yiğit'ten… Bulut'tan nem mi kapmıştı? Öyle kalakaldım deli hasretiyle ben… Ve beklenen gün geldi. Sayılı gün çabuk geçti. Yiğit Bulut sahalara döndü. Lakin kendisi bana bu saadeti çok gördü. Twitter'dan mesaj atmış, beni de yasaklamış. Varsın yasaklasın, sonunda konuşma ambargosu kaldırıldı ya!" ironisi yaptı.

Bulut'un çıkışıyla ilgili alaycı eleştirilerde bulunan Muratoğlu, "Biz de çok kırdık onu… Kimi AKP'ye ithafen “diktatör olma yolunda ilerleyen arkadaşlar” kelimelerini kullandığı eski yazılarını örnek gösterdi. Kimi “jöleli” dedi! Jöle süremez mi? Taş mı yesin saç jölesi. Haberi alınca attığı tweet'i görmek için mecburen başka hesap açtım. Çok heyecanlıydım. Girdim, baktım. Twitter hesabının künyesinde “Cumhurbaşkanı başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi” yazıyordu" yorumunu yaptı. 

Muratoğlu yazısını şu satırlarla noktaladı:

"Yiğit Bey'in elinde belgeleri bile varmış! AKP, Yiğit Bulut'u devreye sokacak kadar sıkıştıysa demek, AKP cephesinde belli ki işler kolay kolay düzelmeyecek.  Herhalde belgeleri kendine saklamayacak, savcılığa verecek! Bu saatten sonra ellerinde doları olanlar rahat bir nefes alabilir. Kendisi dolar kurunun en iyi göstergesidir. Artık yükselişe geçeceği kesin gibidir! Sen gittin ya bu yazıların tadı kalmadı. Sen gittin ya pencereme bir kez güneş doğmadı. Sen gittin ya senden sonra mutluluğum olmadı. Senle geçen günlerimin kıymetini bilmedim! Özlemişim be!"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ