Erdoğan: Görevde olduğum sürece bu kardeşlerimizi geri gönderemeyeceksiniz

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilerle ilgili, "Bu medeniyette muhacirlik ve ensarlık var. Silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz Bay Kemal. Biz bu görevde olduğumuz sürece bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her seçimin önemli olduğunu belirtti. "Bu seçim; AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemli" diyen Erdoğan, "Türkiye'nin gelişmekte olan ülke zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 ülke ekonomisine girmesi 2023'te yapılacak tercihe bağlıdır" dedi.

Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.


Partisine seçim mesajı veren Erdoğan, "Her seçim önemlidir, her seçim tarihidir, her seçim kritiktir" dedi.

"Bu seçim; AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemli" diyen Erdoğan, "Türkiye'nin, gelişmekte olan ülke zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 ülke ekonomisine girmesi 2023'te yapılacak tercihe bağlıdır" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, "Bu böyle ürkek, korkak, pısırık, zavallı birisidir. 'Yeri geldi vesayet odaklarıyla, yeri geldi terör örgütleriyle kavga ettik' diyor. Biz ettik biz, sen edemezsin" dedi.

Sığınmacı tartışmalarına da değinen Erdoğan, "Biz bu görevde olduğumuz sürece Bay Kemal, yandaşların da dahil, hepinize birden sesleniyorum; Allah'ın izniyle siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Şu an itibarıyla bunu öğrenen, bilen, duyan gerek Suriyeli, gerek Iraklı, gerek Afgan bir gönül huzuru içerisine giriyorlar" diye konuştu.

"Tedarik zincirindeki bozulmalar enflasyonu azdırmıştır" diyen Erdoğan, "Finansal gelişmelerin açtığı sorunlar geçmeden ortaya çıkan bu tablo fiyat artışları olarak karşımıza çıkmaktadır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca, "Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyoruz" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ