Erdoğan: Başka yerde böyle samimi demokrasi bulamazsınız

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, “Başka bir yerde böylesine samimi bir demokrasi bulamazsınız” derken, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a hitaben de 'kifayetsiz muhteris' ifadesini kullandı.


Partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  partisi için “Türkiye’nin sekizde bir oranındaki modeli durumundayız. Biz, ülkemizi başkaları öyle istediği veya sadece onlardan öyle gördüğümüz için değil, milletimiz layık olduğu için kalkındırmaya, geliştirmeye, hak ve özgürlüklerin en geniş manada tesisi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Bunun adına demokrasi dememiz tüm dünyada ortak kavram olduğu içindir. Kendimizle birlikte ister tarihi bağlara dayansın, ister yeni ilişkiler kurmuş olalım, tüm kardeşlerimiz için aynı mücadeleyi vermekte kararlıyız. Bunun adı Türkiye modelidir” dedi ve ekledi:


‘BÖYLESİNE SAMİMİ BİR DEMOKRASİ’

Başka bir yerde insani değerler üzerinde bina edilmiş böylesine samimi bir demokrasi, adil bir kalkınma hedefi, köklü bir hak ve adalet ideali bulamazsınız.

MACRON’A: KİFAYETSİZ MUHTERİS 

Dış politika hakkında yöneltilen eleştirileri de değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye neden Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de diye soruyorlar. Türkiye çekilirse Suriye’ye barış mı gelecek? Türkiye her şeyden vazgeçerse Fransa, başındaki kifayetsiz muhterisin yol açtığı savrulmalardan kurtulup sağduyulu bir siyasete mi yönelir?” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ