Erdoğan 6 ay önce açılan hastaneyi tekrar açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan 6 ay önce açılışını gerçekleştirdiği Sultangazi Haseki Hastanesi’ni bir kez daha açtı.
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan'ın açılışını yaptığı yerlerden birisi de 6 ay önce açılışını gerçekleştirdiği Sultangazi Haseki Hastanesi.


Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Çıkmış bir tanesi diyor ki çok enteresan '24 yılda ne yaptınız?' diyor. Kardeşlerim bakınız sadece şu eser bu işin en güzel ifadesidir. Yahu 24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Bu Sultangazi ne haldeydi? Ama biz geldik, Sultangazi’yi tüm altyapısıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, ulaşımıyla, doğal gazıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern bir ilçe haline getirdik. Zaten biz geldiğimizde ilçe değildi. Sonra burayı da ilçe haline getirdik. Büyükşehir Belediyemizin kentsel dönüşüm konutları, spor tesisleri, öğrenci yurdu, millet bahçesi, Habipler itfaiye binası gibi ilçemize kazandırdığımız pek çok eserin açılışını bugün açıyoruz. Ne yaptınız diyenlere cevap. Bu sadece Sultangazi. İstanbul’u konuşmuyorum” dedi. 

'ÇOK KOŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ'

Casusluk iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması esnasında hayatını kaybeden Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye ilişkin de konuşan Erdoğan, “Öncelikle bugün burada tabi bir konuyu da sizinle paylaşacağım. O da şu; esaretten şahadete yürüyen Mısır halkının seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ve ne yazık ki aynı tarihte içeri alındı ve aynı tarihte maalesef 6 yıl sonra cezaevinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü. Darbeyle devrildiğinde bize Mursi’nin sonunu hatırlatanların bugün aynı çirkinliği sergiliyor olmaları önümüzdeki kirli zihniyetin hala varlığını sürdürdüğünü işaret ediyor. Bize Mursi’yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz. Şu anda unutmayın Pazar günü yapılacak seçimde; bir tarafta bize Mursi’yi hatırlatanlar var diğer yanda adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var. Onun için şu 5 gün çok önemli; durmak yok, yola devam. Çok koşacağız, çok çalışacağız. Ben şunu söylüyorum. Zalimler için yaşasın cehennem” diye konuştu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ