Endonezya Devlet Başkanvekili'nin Erdoğan'la ilgili ilginç namaz anısı

Endonezya Devlet Başkanvekili Yusuf Kalla, Türkeye'de katıldığı İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü toplantısında Erdoğan'ın akşam namazı kılmadığını söyledi.
CNN Indonesia'nın verdiği habere göre, Başkanvekili Yusuf Kalla geçtiğimiz  Cuma düzenlenen iftarda, Türkiye'de 18 Mayıs'da İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü toplantısı hakkında konuştu.

Kalla, Türkiye ile Endonezya'da ibadet yapma kolaylığını karşılaştırdı ve Endonezya'da bulunan bir müslüman olduğundan dolayı şükrettiğini çünkü Türkiye İslam ülkesi olsa bile ibadet yapma imkanı bulamadığını belirtti.

Kalla'yı en çok şaşırtan şey ise toplantı sırasında iftar vakti girdikten sonra akşam namazı arası verilmememiş olması. Kalla, "Konuşmacı konuşmaya devam etti. Bırak teravihi, akşam namazı da yok!" dedi.


Kalla kendisini seyahat sırasında olduğu için seferi olduğunu ve akşam namazı ile yatsı namazını cem edip bile birlikte kılabileceğini ama
Erdoğan'ın akşam namazı kılmamasına şaşırdığını, söyledi.

Kalla, "Ben misafirim, cem yapabilirim, oysa Erdoğan kendisi Türkiye'de yaşıyor değilmi... her neyse, Endonezyada olduğum için şükürler olsun. Burda her ne iş olursa olsun namaz için mola verilir." dedi.

Erdoğan'ın namazı daha öncede Endonezya'da gündem olmuştu. Erdoğan Endonezya ziyaretinde İstiklal camiinde kılınan cuma namazına geç kalarak ikinci rekatına yetişebilmiş ve tek başına kalarak namazı bitirmişti. Endonezyalı bazı alimlere göre, cuma namazının ilk rekatından itibaren hazır olmalı hatta cuma hutbesini kaçırmamalıydı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ