Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da herkese eşit duran yerel yönetim olma gayreti içindeyiz

Ekrem İmamoğlu: Üç yılı aşkın süredir İstanbul'da herkese eşit duran yerel yönetim olma gayreti içindeyiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'ndeki Aşura Matem Merasimi'nde, "Üç yılı aşkın bir süredir İstanbul'da herkese eşit duran bir yerel yönetim olma gayreti içerisindeyiz… Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi başta olmak üzere bütün Caferi inanç merkezleri ve camileriyle ilgili en üst seviyede bütçemizden İstanbul halkı adına hemşerilerimizin hizmetine ayıracağımızdan hiçbir Caferi kardeşimizin şüphesi olmasın" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde bugün düzenlenen Aşura Matem Merasimi'nde Caferiler ile bir araya geldi. Merasime İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada mateminin acısını paylaştığını belirtti ve şunları söyledi.

"İslam, mazlumlara sahip çıkmayı öğütler, kardeşliği ve barışı öne çıkarır. Bu topraklar üzerinde hepimiz biriz ve kardeşiz. Toplumu kutuplaştıranlara, kardeş kavgası çıkarmak için çabalayanlara asla ve asla izin vermemeliyiz. Farklılıklar üzerinden bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara bir arada, güçlü durarak en güçlü yanıtı vermeliyiz. Güçlü, huzurlu ve sağlıklı bir toplumu ancak ve ancak hep birlikte böyle inşa edebiliriz.

 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ