'Ekip' tamam Perinçek de işareti verdi: Kahraman Ordumuzun kılıcı keskin olsun!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın günlerdir Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyon düzenleneceği yönündeki açıklamalarına, AKP iktidarına yönelik, "Bizim çizgimize geldiler" sözleriyle dikkat çeken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de katıldı.
Perinçek, "Mehmetçiğin zaferi için milletçe her göreve hazırız. Kahraman Ordumuzun bahtı açık, kılıcı keskin olsun!" dedi.


ABD'nin Türkiye ile birlikte yürüttüğü 'güvenli bölge' çalışmalarında tıkanma yaşanırken, Ankara, 'Bir gece ansızın gelebiliriz' tehditlerini sıklaştırdı. 

İktidarın 'gizli' ortağı gibi görünen ancak her seferinde iktidarı yönetme ve yönlendirme iddiasında bulunan Perinçek ise, operasyonun adını "Barış Pınarı Harekatı" olarak açıkladı. 

Yazılı açıklamasında Perinçek şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusundaki askerî harekâtının başlamak üzere olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Türk Milleti ve Vatan Partisi olarak, her cephede üstün yetenekli komutanlarımızla ve kahraman Mehmetçiğimizle yürek yüreğe, omuz omuzayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusundaki askerî harekâtının başlamak üzere olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Türk Milleti ve Vatan Partisi olarak, her cephede üstün yetenekli komutanlarımızla ve kahraman Mehmetçiğimizle yürek yüreğe, omuz omuzayız.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK Terör Örgütü'nü hendeklere gömme, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekâtı’nda da görevini zaferle tamamlayacağı konusunda güvenimiz tamdır. Türk Ordusu, Kandil’e beyaz bayrak çektirecektir!

F...Ö Gladyosu'nun temizlenmesiyle savaş yeteneği daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/YPG/YPD/SDG terör örgütlerini temizleyerek ABD ve İsrail’in İkinci İsrail planlarını bozguna uğratacak, Türkiyemizin güvenliğinin ötesinde Batı Asya’da barış huzurun sağlanmasına tarihî katkıda bulunacaktır.

İç cephede ve dış cephede bütün milletimizin birliğini, Ordu ile milletimiz arasındaki birliği ve dostlarımızla Türkiye arasındaki birliği pekiştirmek, günün millî görevidir.

Vatan Partisi olarak, Vatan Savaşı'na karşı her tür bozgunculuğun ve kirli propagandanın kararlı olarak karşısındayız. Bütün milletimizi bozgunculuğa karşı uyanık olmaya ve kararlı duruşa çağırıyoruz.

Barış Pınarı Harekâtı'nın en az kayıpla, en düşük maliyetle, en hızlı sonuca ulaşması için, Batı Asya’daki dostlarımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile işbirliği yapılarak yürütülmesi, hiç kuşkusuz millî hedeflerimize ulaşmanın ve devlet aklının gereğidir. Vatan Partisi, bu konuda da sorumluluğunun bilincindedir ve üzerine düşen görevleri yerine getirecektir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ