Dilipak'tan AKP'ye son uyarı: 'Kabinede değişiklik olmazsa...'

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bir süredir kulislerde yüksek sesle dile getirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik olabileceğine ilişkin olarak, "Önümüzdeki günlerde belki bayramdan sonra mutlaka bu gerçekleşecek" iddiasını öne sürdü.Youtube'da Çağlar Cilara'nın hazırlayıp sunduğu 10. Köy programında gündemine konuk olan Dilipak, “Kabine değişikliğinin yapılmaması durumunda siyasi bir karşılığının olacağını” belirtiyor.


Kabinede değişiklik beklentisinin çok yüksek olduğundan bahseden Dilipak, “AKP kendini bitiriyor, dağılma sürecinde girdi” gibi yorumlar için ise “eğer kendini yenileyecekse devam edecektir. Bunun gerçekleşmemesi durumunda her şeyin olabileceğini” söylüyor.

CHP, İyi Parti ve MHP’nin de önümüzdeki süreçten etkileneceğini kaydeden Dilipak, “Türkiye’de siyasal İslam iflas etti” yorumlarını ise Politik İslam devletin örgütlediği bir oldu. Ancak daha sonra Müslümanların talepleri politik İslam olarak lanse edildi. Devlet damgalı bir din üretmenin adıdır politik İslam” ifadesini kullanıyor.
CHP’deki değişimi de dine bir siyasi müdahalenin sonuçlarına bağlayan Dilipak, ortada bir tahrifat olduğuna vurgu yapıyor.

Dilipak, “Türkiye’deki yargı düzenine ilişkin olarak, Adil bir toplum düzeni sunulmuyor. Birtakım şaibeli insanlar dışarıda dolaşırken birtakım örgütle ilişkilendirilmiş kimseler mağdur edilebiliyor. Bu konuda hukuki bir düzenlemeye ihtiyaç var” görüşünü dile getiriyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ