Didem Arslan Yılmaz’ın moderatör olmasını hangi aday istemedi ?

İstanbul’un yönetimine soyunan iki isim İmamoğlu-Yıldırım canlı yayında kozlarını paylaştı. Program bitti ama tartışmalar sürüyor. İkilinin ortak yayına çıkma fikrini Habertürk’ten Didem Arslan Yılmaz gündeme getirmişti.


Medyadaki genel kanı programın moderatörünün Yılmaz’ın yapması yönündeydi. Ancak ilk teklif Uğu Dündar’a götürüldü. Dündar başta teklifi kabul etti ama sonrasında mahalle baskısına dayanamayarak kenara çekildi.

Ardından CHP ve AKP moderatör ismi konusunda arayışa girdi. Herkes Didem Arslan Yılmaz’ın olacağına kesin gözüyle bakarken bir anda İsmail Küçükkaya’nın ismi gündeme geldi.


Peki ne oldu da Didem Arslan Yılmaz ismi veto yedi? Bu sorunu cevabını Ekrem İmamoğlu verdi. İmamoğlu TRT’de katıldığı programda “Bu konuyu dile getiren ve bu buluşmayı sağlayan bizim talebimizdir. 31 Mart öncesi bu talebimiz reddedildi.” dedi.

“31 Mart’tan sonra bu süreç kabul edildi Yıldırım tarafından.” diyen İmamoğlu, “Ben sadece teşekkür ettim. Peşinden Binali Yıldırım, açıklama yaparak ‘Uğur Dündar’ı istiyorum’ dedi. Ben yine bir yorum yapmadım. Bana sen kimi düşünürsün diye sorduklarında ben dedim ki ‘Bu işi en fazla gündeme getiren Didem hanım. Bence o olmalı. Hemde 2 erkek siyasetçi arsında bir kadın olmadı olaya farklı bir boyut katar. Bence öyle olmalı’ dedim. Daha sonra geri dönüş yaptılar. ‘Binali Yıldırım Didem Hanımı istemiyor’ dediler. Daha sonra ise İsmail Küçükkaya moderatör olarak belirlendi.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ