Davutoğlu’nun yeni partisi cuma günü kuruluyor: Bir Parti mi Bizim Parti mi?

Ahmet Davutoğlu, kuracağı yeni siyasi parti için cuma günü İçişleri Bakanlığına başvuru yapacak. Partinin adı ise “Bir Parti” ya da “Bizim parti” olacak.


AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için cuma günü İçişleri Bakanlığı’na kuruluş belgeleri teslim edilecek. Aynı gün Davutoğlu niçin ayrı bir siyasi parti kurduklarını, partinin diğer siyasi partilerden farkını anlatacak.

Sözcü’nün haberine göre 81 il’den 130 kurucunun yer aldığı yeni partinin isminin “Bizim Parti” ya da “Bir Parti” olması üzerinde duruluyor. AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, daha çok “Bizim parti” isminin öne çıktığını belirtiyor ancak yeni gelen bazı öneriler üzerine partinin isminin en geç Perşembe günü netleşeceğini kaydediyor.


İKİ İSİM ARASINDA CİDDİ ANLAŞMAZLIKLAR OLUŞTU

Özdağ, Davutoğlu’nun AKP Genel Başkanlığı ve başbakanlık yaptığı dönemde yolsuzluk ve hırsızlıkların önlenmesi için “Şeffaflık Yasası”, “Siyasi Etik Yasası”, imar rantlarının kişilere değil, hazineye aktarılması amacıyla “İmar Yasası” çıkartmak istediğini hatırlattı. Özdağ, şunları söyledi: “Bu yasal düzenlemeler üzerine Cumhurbaşkanıyla aralarında ciddi anlaşmazlıklar oluştu. Bazı yasa tasarılarının getirilmemesi için her şey yapıldı. Bazıları genel kurula getirilmeden önce , MYK ile bazı yetkilerinin elinden alınmasıyla, ‘Burada genel başkanlık yapamayacağını’ anladı ve görevi bıraktı.”

GÜNDE 20 SAAT ÇALIŞIYORLAR

Partinin kuruluş çalışmalarının Cuma günü tamamlamış olacağını, genel başkan Ahmet Davutoğlu’nun öğleden sonra kapsamlı açıklamalarda bulunacağını belirten Özdağ, “Günde 20 saat çalışıp partimizin bir an önce kuruluşunu tamamlamak istiyoruz. Ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. Çünkü siyaset giderek sertleşiyor. Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’ndan randevu isteyeceğiz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ