Davutoğlu ekibi: AKP’de yeni istifalar bekliyoruz, dengeler değişecek

Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve yeni parti çalışmaları içinde olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimler, AKP teşkilatından yeni istifalar beklediklerini söyledi. İddiaya göre Davutoğlu ekibi, 13 milletvekili ile görüşme halinde.


Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre ismini gizleyen bir kaynak, AKP’li Mustafa Yeneroğlu’nun istifasını hatırlattı. Ardından, “İstifalar devam eder gibi geliyor. AK Parti içerisinde çok rahatsız kişi var. Partiler kurulduktan sonra Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir. Sayın Davutoğlu parti kurduktan sonra bu Kasım ayı içerisinde Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir.” dedi.

Son dönemde iktidarın politikalarına dair eleştirileriyle gündeme gelen AKP’li Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi üzerine istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa açıklamasında AKP’nin kuruluşundaki ilkelere dönmesi gerektiğini vurgulayan Yeneroğlu, “Partimin çok büyük bir ekseriyetinin benim yönelttiğim eleştirileri paylaştığına eminim.” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ