Davutoğlu: “Bahçeli, Erdoğan’ı ortada bırakacak”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Bu iktidar 2023 seçimlerini göremez. 2021’de seçim muhtemel, 2022’de büyük ihtimaldir, 2023’e kalması küçük bir olasılıktır.” dedi.Davutoğlu, seçime giderken ekonomik enkazın altında kalmak istemeyeceği için Bahçeli’nin Erdoğan’ı ortada bırakacağını söyledi.


KRT TV’ye konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk’ün sorularını cevapladı.

“Konuşursam insan içine çıkamazlar” sözüne açıklık getiren Davutoğlu, “Şehitlerin geldiği dönemde, kendisinin terörle mücadele ettiğini, Bahçeli’nin kendisini zor durumda bırakmak için koalisyona hayır dediğini” söyledi. O dönemde partisinde de kendisine ‘darbe hazırlığı’ yapıldığını belirtti.

“Bahçeli’nin askıda kampanyası başlatırken iktidar kanadının ‘ekonomi çok iyi’ söylemlerine değinen Davutoğlu, “Bu da bize Cumhur İttifakı’nın ne kadar kırılgan olduğunu gösteriyor” dedi.

“SEÇİMLERİN 2023’E KALMASI KÜÇÜK BİR OLASILIK”

Erken seçim tartışmaları için Davutoğlu, “Bu iktidar 2023 seçimlerini göremez. 2021’de seçim muhtemel, 2022’de büyük ihtimaldir, 2023’e kalması küçük bir olasılıktır” diye konuştu.

“BAHÇELİ, ERDOĞAN’I ORTADA BIRAKACAK”

Bahçeli’nin seçime giderken ekonomik enkazın sorumluluğunu almak istemeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, “Seçime giderken Bahçeli Ecevit’i ortada bıraktığı gibi Erdoğan’ı da bırakacaktır. Bu ittifakta ben yokum diyecektir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin, “Siyasi fosil, siyasi artık” sözlerine Davutoğlu, “Bahçeli aynaya baksın” diyerek cevap verdi.

Erdoğan’ın siyasi yarar için her şeyi yapabileceğini söyleyen Davutoğlu, “Beştepe’de ‘tekrar parlamenter sisteme dönebilir miyiz’ konuşuluyor.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ