CHP’nin Diyarbakır kadın adayı istifa etti

CHP Diyarbakır Milletvekili adayı Gülay Emre, adaylıktan çekildiğini bildirdi. Emre, 'listeyi hazırlayan yöneticiler istifa etsin' dedi.
Diyarbakır’da CHP 9. Sıra Milletvekili Adayı Gülay Emre, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Emre ‘partisinin kadın aday sıralamasına yönelik’ eleştiriler yaptı.Evrensel’de yer alan habere göre, basın açıklaması yapan Gülay Emre, listeyi hazırlayan yöneticilerin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Emre, “AK Parti hükümetinin kadınlarla sorunu var, bunu biliyoruz ve farkındayız. Yüzde 1400 artan kadına şiddet, kadın cinayetleri ve tecavüzleri bunun en bariz örneğidir.

Bütün bu politikaların ürünü olan “Yeni Ahlak Anlayışı” ne yazık ki partimizde de bazı yöneticilere bulaşmıştır. Ne yazık ki; hayatları boyunca sosyal demokrat bir partinin sokağından bile geçmemiş.


CHP dışında hemen her partide yer aramış ama oralarda bile kabul görmemiş, sırf listeyi tamamlamak için eklenmiş kişiler Diyarbakır’da listenin ilk sırasında milletvekili adayı yapılmıştır. Bu kirli karara ortak olmamak adına bir üye olarak partime hizmet etmeye devam etmenin onuru ile milletvekili adaylığından istifa ediyorum” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ