CHP'li vekil: 'Dünyaya yardım ediyoruz' diyenleri buraya bekliyorum

Son günlerde AKP'lilerin koronavirüs ile mücadelede başarılı olduklarının kanıtı olarak dünyaya yardım gönderdikleriyle ilgili açıklamalarına CHP'den tepki geldi.
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli’nin Acıpayam ilçesinde geçen yıl mart ayında meydana gelen depremde evlerini kaybeden yurttaşları ziyaret etti. CHP'li vekil buradan AKP'lilere seslendi, "Dünyaya yardım ediyoruz’ diyenleri Acıpayam’a davet ediyorum. Kendi vatandaşını 13 aydır konteynerden çıkaramayan zihniyet, dünya ülkelerine yardımdan etmekten söz ediyor" dedi.


Koronavirüs salgını nedeniyle alınması gereken önlemlerin konteynerlarda alınamadığını, yurttaşların hijyen sorunu yaşadığını belirten Sancar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği konut sözünü hatırlatarak 13 aydır çözülmeyen sorununun bir an önce çözülmesi için çağrıda bulundu.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, yurttaşların zor durumda olduğunu vurgulayan Sancar, şöyle dedi: 

"13 aydan bu yana dokuz metrekarelik odalarda yaşamak zorunda bırakılan Oğuz, Kırca ve Apa mahallelerimizdeki hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanı'na sesleniyoruz. Verdiğiniz sözü tutun. ‘Dünyaya yardım ediyoruz’ diyenleri Acıpayam’a davet ediyorum. Kendi vatandaşını 13 aydır konteynerden çıkaramayan zihniyet dünya ülkelerine yardımdan etmekten bahsediyor."

Denizli'de geçen yıl 20 Mart’ta yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremde 6 bin 406 hane etkilendi. 44 yıkık, 303 ağır hasarlı, 275 az hasarlı bina tespit edildi. İlçede Oğuz, Ucarı, Kırca, Ovayurt ve Apa köylerinde depremzedelerden kimi evini kendi imkanlarıyla yaparken bir kısmı köylerini terk etti, bir kısmı 6. derece ağır hasarlı evlerde yaşamaya çalışıyor. Tehlikeli olmasına rağmen çaresizlik nedeniyle hasar görmüş evlerin içine girenler de var. 270 aile ise halen valiliğin dağıttığı konteynerlerde kalıyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ