CHP'li vekil Bekaroğlu duyurdu: Asker cenaze töreninde Kılıçdaroğlu'na saldırıldı

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatını kaybeden askerin Çubuk'taki cenaze törenine katıldığı sırada saldırıya uğradığını duyurdu.
Bekaroğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu Çubuk’ta şehit cenazesinde, bir grubun saldırısına uğramıştır. Genel Başkanımız hala saldırı altında ancak durumu iyidir. Bu saldırıdan başta içişleri Bakanı Soylu olmak üzere Genel Başkanımızı hedef gösterenler sorumludur" paylaşımında bulundu.


 
Hakkari'deki çatışmalarla hayatını kaybeden sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzu Mahallesi'nde düzenlenen cenaze töreninde, Kılıçdaroğlu bir grubun saldırısına uğradı.

Sözcü Gazetesi'ndeki habere göre, çıkan arbede sırasında bir kişi Kılıçdaroğlu'na yumruk attı ve Kılıçdaroğlu'nun gözlüğü yere düştü. Korumalarının müdahalesinin ardından, Kılıçdaroğlu alandan uzaklaştırılarak bir eve götürüldü. 

Güvenlik güçleri, evin çevresinde toplanan kalabalığın dağıtılması için çalışma başlatırken, ev de aynı grup tarafından taş yağmuruna tutuldu.AKP'den saldırıya ilk tepki İstanbul Milletvekili AKP MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu'dan geldi:

"Sayın @kilicdarogluk 'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Üzgünüm ve kızgınım. Geçmiş olsun. Şiddet dilinin sokakta fiili şiddet üretmesine şaşıracak değilim. Başta biz siyasiler olmak üzere herkesin sorumluluğu büyük.Hep birlikte Türkiye olmanın gereklerine odaklanmalıyız."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ