CHP’den Reza Zarrab’ın rüşvetleri için çağrı: Türkiye’de yürekli bir savcı yok mu?

AKP Hükumeti’ni yalancılıkla suçlayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Reza Zarrab’ın dağıttığı rüşvetin büyük kısmının tek bir kişiye verildiğini vurguladı. “Türkiye’de yürekli bir savcı yok mu” diye sordu.


CHP Sözcüsü Faik Öztrak MYK gündemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Öztrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

18 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Koltuğunu korumak için her yolu mubah görüyor. Saray 6 yıl önceki Kobani olayları üzerinden HDP’ye gözdağı vermeye çalışıyor. 6 yıl önceki dava yeniden açılıyor. Hangi parti için olursa olsun bizim yaklaşımımız siyasi partileri millet açar, millet kapatır.


Ülkemiz bu siyasilerin elinde oradan oraya savruluyor. Zamanında bazı bakanların önüne yatarım dediği Reza Zarrab’ın kuryesi Amerika’da konuştu. Kurye, Zarrab’ın rüşvet dağıttığını açıkladı. İddiaya göre bu rüşvetin büyük kısmı bir kişiye gitmiş? Bu iddiaları araştıracak Türkiye’de yürekli bir savcı yok mu? Neden bu iddialar yerli medyada yeterince yer almıyor?

İstatistiklerle oynamak, bunları kullanarak her türlü yalanı söylemek saray hükumetinin sermayesi olmuş. Salgın döneminde hasta ve ölüm sayısındaki istatistiklerle oynanıyor. Bilim Kurulu üyeleri bile artık dayanamıyor, açıklanan hasta sayılarının gerçek sayılar olmadığını biliyoruz diyor.

Sadece CHP ve Millet İttifakı yönetimindeki 11 büyükşehrimizde bulaşıcı hastalık nedeniyle vefat sayısı 1604 olmuş, aynı dönemde Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan ise 1488. Bunu nasıl açıklayacaklar? Gerçeklere gözlerimizi kapatacak TTB gibi kuruluşları terörist ilan ederek sorumluluktan kaçamazsınız. Tüm dünya salgınla mücadele ediyor, bizde hekimlerle mücadele ediliyor.

Bu liyakatsiz yönetim elinde koskoca bir nesli kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Eğitim bilişim ağı EBA çöp. Sorumlu bakan çıktı, “Çok talep var” dedi. Türkiye internet hızında Avrupa sonuncusu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ