CHP'den Erdoğan'a: Peygamberlik referandumla olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz gecesi uçakta bulunamamasını Hz. Muhammed'in mağara girişindeki örümcek ağı nedeniyle bulunamamasına benzetmesine CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'dan tepki gösterdi.
Tezcan, "Peygamberlik referandumla olmaz" dedi.

CHP'nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Bursa'daki basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'ndan kaçtığı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

'TÜRKİYE'DE SİYASETİN DİNE ALET EDİLMESİNİN EN BÜYÜK FELAKETİNİ 15 TEMMUZ'DA YAŞADIK'


Bülent Tezcan, Erdoğan'ın, 15 Temmuz gecesi uçakta bulunamamasını 'Hz. Muhammed'in mağara girişine örülen örümcek ağı nedeniyle bulunamamasına' benzetmesine de tepki gösterdi. Tezcan, "'Hayır' çıkmasını önlemek için düştükleri telaş bir kere daha dini değerlerimiz ve inançlarımızı hoyratça ve fütursuzca zedeleme ve yaralama noktasına getirmiş. Peygamberlik referandum ile olmaz. Allahın gönderdiği vahiyle olur. Türkiye'de siyasetin, dine alet edilmesinin en yakıcı en büyük felaketini 15 Temmuz'da yaşadık. Akılları başlarına gelmiştir sanıyorduk, ama görüyoruz ki aynı gaflet aynı dalalet devam ediyor. İnançlar üzerinden bu seçim kampanyasını yürütebileceği sananlara diyorum ki Allah da millet de beni affetsin deme noktasına getirmesin" ifadelerini kullandı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ