CHP liderinden Erdoğan’a: Rahmetli İnönü derdi ya ‘Hadi canım sen de’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türk bayrağını tanımıyor” diyerek kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, ‘bayrağı kendisinde çok daha iyi bildiğini’ belirtti.


Kılıçdaroğlu, “Demokrasiye darbe yapacaksın sonra bana ders vereceksin. Rahmetli İnönü derdi ya ‘Hadi canım sen de’“ diye seslendi.

31 Mart’ta seçilen CHP’li belediye başkanı Tolga Tosun’u ziyaret için gittiği Balıkesir’in Bandırma ilçesine giden Kılıçdaroğlu “Mustafa Kemal’in kurduğu partinin başkanına bayrak edebiyatı yapamazsın” dedi.


CHP lideri şöyle devam etti: “Süleyman Şah Türbesi’ni kendi topraklarından kaçırıp başka bir yere getiren kimdir? Bu sorunun yanıtını istiyorum. ‘Ben her türlü milliyetçiliği ayağımın altına alırım’ diyen kimdir? Şimdi bana bayrak edebiyatı yapıyor.”

2003’te Türk askerinin başına çuval geçirildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Bu bayrak edebiyatı yapan zat acaba ABD’ye konuyla ilgili nota verebildi mi” sorusunu yöneltti.

‘Sen kim milliyetçilik kim’

Bir kez daha Sakarya’daki tank-palet fabrikasının hisselerinin Katarlılara satılma planını bir kez daha gündeme getiren Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Silah fabrikanı peşkeş çekeceksin sonra bana ders vereceksin. O bayrak benim ruhumda, tarihimde var. Sen kim milliyetçilik kim? Şimdi kalkmış bana efeleniyor. Bu ülkede 82 milyonun yüreğinde bayrak da vardır vatan da. Vatanı sevmek demokrasiyi sevmek demektir. Demokrasiye darbe yapacaksın sonra bana ders vereceksin rahmetli İnönü derdi ya ‘Hadi canım sen de.’“ReklamÇocuğu, ağacı, Kaz Dağları’nı sevmenin de vatan sevgisine dahil olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, yüreğinde insan ve vatan sevgisi olduğunun altını çizerek, “Sen kim bunlardan bahsetmek kim”ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ