“Ceylan’ı Mecliste düzenlemeye kalkan eller de yumrukladı”

CHP’li Veli Ağbaba, Gaziantep’te minik Ceylan’ın AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla yasalaşan infaz düzenlemesi yüzünden baba şiddetine maruz kaldığını söyledi.
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’de yaşayan çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz ve istismar konuları hakkında konuştu.


ACISINI HALK ÇEKİYOR

Ağbaba, dün Gaziantep’de korona affı ile tahliye olan babası Müslüm Aslan tarafından hortumla dövülerek feci şekilde öldürülen 9 yaşındaki Ceylan Aslan’a da değindi. Ağbaba, AKP ve MHP’li vekilleri suçladığı konuşmasında, tüm itirazlarına rağmen AKP ve MHP’lilerin oylarıyla Genel Kuruldan geçen düzenlemenin acısını halkın çektiğini söyledi.

CEYLAN’IN KATİLİ TEK BABASI DEĞİL

Daha önce de bir mahkumun tahliye olur olmaz bir arkadaşının başını taşla ezerek öldürdüğünü hatırlatan Ağbaba, ”Bir tarafta eli kalem tutan insanlar içerideyken eli bıçak tutan insanlar serbest bırakıldı. Bunun acısını da maalesef yine çocuklarımız çekti. Dün infaz yasasından dolayı serbest bırakıldı ve o cani 9 yaşındaki kız çocuğunu döverek öldürdü. Aslında o tokadı o yumruğu atan sadece cani baba değildir, burada infaz yasasına kalkan ellerdir. O eller nedeniyle o çocuk öldürüldü” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ