‘Ceplerin dolduran yandaşlardan o paraları geri alacağım’

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Mardin’de vatandaşlara hitap etti. Akşener "Ceplerine para dolduran yandaşların ceplerinden o paraları alacağım" ifadelerini kullandı.Mardin’de konuşan İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener “İYİ Parti olmasaydı, ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir” ifadelerini kullandı. Gazete Duvar’ın haberine göre, Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


‘BEN OLMASAM İKİNCİ TUR KONUŞULUYOR OLMAYACAKTI’

İYİ Parti olmasaydı, ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir. Mardin Ovası Türkiye’nin en iyilerinden. Pirinç yetişir, hayvancılığın merkezlerindendi. Şırnak’ın, Mardin’in, Edirne’nin ortak tek bir soru var o da genç işsizliği. Mercimek, buğday, hayvan ve et ithalatı var Mardin’de. Çiftçinin elektrikle, mazotla ilgili sorununu çözmek gerekir.

‘ADALET SARAYI VAR ADALET YOK, HASTANE VAR DOKTOR YOK’ 

Biz bunları yapacağız ama bir Türkiye manzarasını da sizlerle paylaşmam gerek. 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar özelleştirmeler yapıldı. 16 yılda 2 trilyon dolar vergi toplandı. Nereye gitti bu paralar? Mardin’in cebine giren 1 dolar bile olmadı. Nasıl oluyor da Mardin gibi bir şehir ithal ürünlere mahkum oluyor.

Allah var çok bina yaptılar. Adalet sarayları yapmışlar içinde adalet yok. Hastane yapmışlar içinde doktor, araç gereç yok. Biz ne yapacağız. Bu kredi kartları borçları sebebiyle dayanışma fonu kuracağız. Geçim sıkıntısına harcama yapıp kredi kartı borcu olan çiftçi, işsiz, emekli ve şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Ödeyebilir durumda olanların da borçlarının yüzde 80’nin sileceğiz. Bana hemen sordular kaynak nerede? Ceplerine para dolduran yandaşların ceplerinden o paraları alacağım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ