Bu görüntüden sonra istifa emek zorunda kalmıştı: Daha güçlü bir konumda karşımıza çıkacak

Sosyal medya yayınlanan fotoğrafta bir şoföre tuvalet önünde oturma ve kendisini gördükçe ayağa kalkma cezası verdiği belirtilen Veysel İpekçi için, Gazeteci Deniz Zeyrek “Çok yakında başka bir güçlü konumda karşımıza çıkacak” dedi.


Belediye çalışanına uyguladığı mobbing  nedeniyle kamuoyunun tepkisini toplayan AKP’li Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, parti içinden de gelen baskılar üzerine istifa etmek zorunda kaldı. “Yeni Türkiye’nin en temel sorunu” başlığıyla bir yazı kaleme alan Deniz Zeyrek, AKP’li İpekçi’nin nasıl yükseleceğini anlattı.

Sözlerine inanmayanlar için ise İpekçi’nin biyografisini işaret eden Zeyrek, “İki maddesi çok dikkatinizi çekecek ve ‘o gücün kaynağı anlaşıldı’ diyeceksiniz” diye yazdı.


“Veysel İpekçi o gücü nereden buluyor?” diye soran Zeyrek, “Bazı konuları ne kadar ustalıkla anlatırsanız anlatın, somut bir örnek kadar etkili olamazsınız. Güngören Belediyesi’nde yaşanan olay, sayfalarca anlatabileceğiniz bir durumun özetidir aslında. Veysel İpekçi isimli Başkan Yardımcısı, emrinde çalışan bir şoföre, kendisini görünce ayağa kalkmadı diye ‘saygılı olmayı’ öğretmek istemiş ve ‘tuvalet kapısında oturma’ cezası vermiş.” dedi.

“Olayda ne ararsanız var” diye sorgulayan Zeyrek, “Nepotizm, güç sarhoşluğu, hazımsızlık, kural tanımazlık, yetkiyi suiistimal ve her şeyden önemlisi insaniyet yoksunluğu… Ne ilk ne de son olacak bu olayı, benzer birçok olay gibi kısa sürede unutacağız ve olayın kahramanı Veysel İpekçi çok yakında başka bir güçlü konumda karşımıza çıkacak. İnanmıyorsanız muhteşem biyografisine bakın. İki maddesi çok dikkatinizi çekecek ve ‘o gücün kaynağı anlaşıldı’ diyeceksiniz.” uyarısında bulundu.

Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi’nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ile geçmişte ortak olduğu, birlikte 2011’de Esenler’de 100 bin lira sermayeli BD Mimarlık adlı şirket kuran ikilinin yollarının 2017’de ayrıldığı ve 2019 yılında Güngören Belediyesi’nde yeniden kesiştiği öğrenilmişti.

VEYSEL İPEKÇİ KİMDİR?

1982 ‘de Trabzon’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaptı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünü bitirdikten sonra AÜ Kamu Yönetimi Bölümünde lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezun Mensup Kültür ve Eğitim Derneği Başkanlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Güngören Belediyesi’ni kazanan AK Parti’nin ilçe belediye başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ