Brezilyalı çizer Carlos Latuff yine yaptı yapacağını

Türkiye ile ilgili önemli olayların ardından devamlı karikatürler çizen Latuff, Erdoğan'ın kola fabrikası açmasından sonra AKP'ye yeni logo çizdi.
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından birçok sosyal tesis, market ve restoranda Coca-Cola satışı yasaklanmış, boykot kampanyası başlatılmıştı. Coca Cola, İsrail yalanlasa da bir Yahudi markası olduğu gerekçesiyle İslamcıların hedefinde olmuştu.


Erdoğan'ın kola fabrikası açması gündeme gelince AKP’ye muhalif Furkan Vakfı’nın öncülüğünde Twitter’da başlatılan #ErdoğanınCocaCola etiketi Türkiye gündemi listesinde üst sıralara yükseldi.


Yandaş medya, Cumhurbaşkanlığı resmi sitesi ve devletin yarı resmi haber ajansı Anadolu Ajansı’nın haberlerinde ise Erdoğan’ın ‘meyve suyu üretim tesisleri’nin açılışına katıldığı belirtilirken, Coca Cola’dan bahsedilmedi.

Türkiye hakkında karikatürleriyle meşhur Brezilyalı karikatürüist Carlos Latuff da bu gündeme dair yeni bir karikatürist çizdi. Latuff karikatüründe Türkiye'den Erdoğanistan olarak bahsederken ve Erdoğan'ın başındaki AKP'ye ise yeni bir logo çizdi.


İŞTE LATUFF'UN AKP'YE YENİ LOGO OLARAK ÇİZDİĞİ KARİKATÜR!
 LATUFF'UN TÜRKİYE HAKKINDA DAHA ÖNCEKİ KARİKATÜRLERİ
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ