Bir siyasi parti liderine daha tutuklama

İki siyasi lider tutukluyken üçüncü geldi. Kamuoyu Kılıçdaroğlu için mi alıştırılıyor.
HDP Liderleri Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın tutuklanmasının ardından bir siyasi parti lideri daha tutuklandı. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Çiçek Otlu tutuklandı. Siyasi liderlere yönelik tutuklamanın artırılması son günlerde Erdoğan'ın dile getirdiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanması ihtimalini akla getirdi. 

ÖNCE SERBEST BIRAKILMIŞTI
ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, Tunceli merkezli 11 ilde 4 Nisan sabahı yapılan operasyonda İstanbul'da gözaltına alınarak Dersim'e götürülmüş ve 7 günlük gözaltı sürecinin ardından serbest bırakılmıştı. Ancak savcılığın itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.


Ankara'da dün akşam gözaltına alınan Otlu, bugün Ankara Adliyesi'ne çıkarıldı. SEBGİS ile Tunceli Adliyesi'ne bağlanarak ifade veren Otlu, "Siyasi faaliyetlerimi engellemeye dönük bu kararı reddediyorum" dedi.

Mahkeme, Çiçek Otlu'nun tutuklanmasına karar verdi.

'KİMSE BİZİ TESLİM ALAMAZ'
Otlu, kararı "Kimse bizi teslim alamaz" diye karşıladı. Ayrıca 8 Kasım'da görülecek duruşmaya dikkat çeken Otlu, dışarıda kendisini bekleyenlere, "Sizi seviyorum, Kasım'da görüşürüz" diye seslendi.

Soruşturma kapsamında Nisan ayında ESP MYK üyesi İlke Başak Baydar, SGDF MYK üyesi Beren Atıcı, HDP PM Üyesi Ekber Kaya'nın da olduğu çok sayıda kişi tutuklanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ