Binali Yıldırım: İmamoğlu'na hayırlı olsun dedim, vahim iddialar var

Yerel seçimlerde AKP adayı olarak Ekrem İmamoğlu'na karşı yarışı kaybeden Binali Yıldırım, yeni başkana hayırlı olsun dileklerinde bulunduğunu açıkladı."Sosyal medya mesajıyla hayırlı olsun dedim. Duymayanlar varsa bir daha bu vesileyle tekrar etmiş olayım" diyen Yıldırım, "Bu konuda söyleyeceklerim bundan ibaret" vurgusu yaptı.


Yıldırım, partisinin seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz sürecinin Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ettiğini söylerken, belediyede verilerin kopyalanması olayına da değindi.

T24'ün haberine göre, İstanbul'da bir cami açılışında konuşan Yıldırım, "Belediye başkanı kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi yaptırabilir" diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti:

"Ortalıkta evraklar dolaşıyor. Birisi herhalde başkanın imzasını taklit etti, yazılı talimat yaptı. Eğer böyleyse bu daha vahim bir şey. Umarım böyle değildir. Tabii ki Belediye Başkanı kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi, incelemeyi yaptırabilir. Ama bütün işleyişin hukukun içerisinde olması ve belediyedeki yöneticileri, çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranması esas olmalıdır."

"İstanbul'un beklediği, hizmetlerin ivedi olarak yerine getirilmesi gerekir" diyen Yıldırım, "Konumum, makamım ne olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğim, makam koltuk peşinde olmadım. Benim için en büyük makam insanların gönlünde olan makamdır; ben hâlen İzmir milletvekiliyim" ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ