Binali Yıldırım: Buyursun herkes istifa etsin

Türkiye Büyük Millet Başkanı (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na aday gösterilmesiyle birlikte başlayan istifa tartışmalarına ilişkin 'benim bir teklifim var' dedi.
TBMM Başkanlığı dolayısıyla İBB adaylığının anayasaya aykırı olduğunu söyleyen görüşe karşılık “Benim bir teklifim var” diyen Binali Yıldırım, “Meclis bu düzenlemeyi yapsın, o zaman bu tartışmalar da sona ersin. Buyursun herkes istifa etsin, biz de edelim” dedi.

‘ÇIKTIĞIM YOLDAN GERİ DÖNMEM’

Yıldırım, istifa tartışmalarıyla ilgili olarak, “Anayasanın 94. maddesi… Yasamayla ilgili Mahalli İdareler Secim Kanunu, meclis başkanını dolaylı olarak istifa etmeyecekler arasında sayıyor. Çıktığım yoldan geri dönmem, kararı seçmen verecek” dedi


Yıldırım, şöyle devam etti:

Benim bir teklifim var; bütün seçime girecekler bulundukları görevleri bıraksınlar. Meclis bu düzenlemeyi yapsın, o zaman bu tartışmalar da sona ersin. Buyursun herkes istifa etsin, biz de edelim.

TBMM Başkanlığı dolayısıyla İBB adaylığının anayasaya aykırı olduğunu söyleyen görüşe karşılık “Benim bir teklifim var” diyen Binali Yıldırım, “Meclis bu düzenlemeyi yapsın, o zaman bu tartışmalar da sona ersin. Buyursun herkes istifa etsin, biz de edelim” dedi.

‘ÇIKTIĞIM YOLDAN GERİ DÖNMEM’

Yıldırım, istifa tartışmalarıyla ilgili olarak, “Anayasanın 94. maddesi… Yasamayla ilgili Mahalli İdareler Secim Kanunu, meclis başkanını dolaylı olarak istifa etmeyecekler arasında sayıyor. Çıktığım yoldan geri dönmem, kararı seçmen verecek” dedi Yıldırım, şöyle devam etti: Benim bir teklifim var; bütün seçime girecekler bulundukları görevleri bıraksınlar. Meclis bu düzenlemeyi yapsın, o zaman bu tartışmalar da sona ersin. Buyursun herkes istifa etsin, biz de edelim.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ